Vybavení

  1. Batohy
  2. Spacáky a karimatky
  3. Boty
  4. Nepromokavé bundy
  5. Co s sebou na víkendovou akci

Batohy

S batohy pro děti na akce je celkem problém. Batohů na krátké výlety s objemem do 20 litrů je celkem dost, ale asi nikdo moc nepočítá, že by děti jezdily samy na vícedenní akce a musely si nosit svoje věci samy. Takže batohů pro děti s objemem kolem 40 litrů je na trhu velmi málo.

Během puťáku jsem provedl drobný průzkum batohů, které mají děti. Nakonec jsem vytipoval celkem 5 batohů od 3 značek, které jsou dobré, mají dobrý zádový systém, jsou pro děti a mají akorát objem, aby se jim tam vešly věci na tři dny.

Značka Deuter (německá osvědčená značka). Batohy FOX 30 a 40 Kids (lepší je ten větší)

http://www.deuter.com/DE/en/kids/fox-40-36083-108.html

Značka Doldy (český výrobce). Batoh vypadá velmi dobře a má ho i dost dětí (Doldy Zebra 38)

http://www.doldy.cz/batohy-a-ruksaky/45-doldy-zebra.html

Značka Osprey (americká značka). Batohy dělají hodně dobré, jen se hůř shání. Batohy JIB 35 nebo ACE 48.

http://www.ospreyeurope.com/gb_en/view-by-series/child-carriers-packs/youth-series/ace-48?color=132#.U-CNKbu1lTU

Batohy jdou sehnat na internetu celkem bez problémů. Někdy mají docela slušné slevy. Koupil jsem loni Deuter FOX 30 i 40 na mall.cz pod 2000 Kč.

Podívat se můžete v HUDY (Deuter), RockPointu, Hannah (Osprey), Doldy mají na konečné 5 (Štefánikova čtvrt), obchod Prima (spacáky, stany, batohy).

Pokud máte nějaké vlastní zkušenosti s nákupem, napiště mi.

Spacáky a karimatky

Spacák kupujete určitě na delší dobu než třeba boty. Některým dětem je hodně zima, některým naopak. To ale víte určitě nejlíp vy sami. Co se určotě hodí je koupit dětský spacák. Tedy ne spacák o délce 200 cm. Když koupíte dětský spacák v první třídě, určitě z něho 6 let nevyroste a pak už koupíte spacák normální velkej. Dětský spacák je menší, lehčí a dítě se v něm v noci neztratí :-)

Zajímvá nabídka je třeba u Husky, dále Boll a pak třeba na mall.cz

U karimatek je dvojí strategie. Buď klasická pěnová. Ke koupi kdekoliv. Nebo půjdete do nafukovací. Má výhodu v tom, že jde pohodlně sbalit do batohu a nikde nezavazí, líp se na ní spí, ale zase se může mnohem snadněji zničit. Ale dítě lze asi poučit, že tato karimatka prostě k ohni nepatří:-) Osobně jsem koupil dětem tuto a přijde mi to jako dobrá volba. Do dražší už bych moc nešel.

Boty

Co určitě děti potřebují jsou slušné turistické boty. Ano, roste jim noha a to hodně rychle, ale přesto. Boty jsou prostě základ.

Značka Duras, třeba tady, docela výběr mívají ve Sportisimu nebo v Alpine Pro. Za doporučení stojí i česká značka Olang

Další boty jsou určitě sandály, opět ve výše uvedených obchodech nebo i jakékoliv jiné.

A do třetice pak tenisky. Je potřeba si na rovinu říct, že tenisky většinou tábor nepřežijí, ale zase jim nedávejte roztrhané tenisky, co nosily celý rok do školy :-)

Na tábor se hodí ještě holínky a žabky :-)

Nepromokavé bundy

Dětmi velmi oblíbená kategorie. Nepromokavá bunda prostě v cenové kategorii, kterou je většina populace ochotná akceptovat, prostě neexistuje :-)

Velmi dobrou volbou je softshellka. Nelze udělat chybu. Nemusí být příliš drahá, stačí obyčejná z výše uvedených obchodů. Je v ní teplo a trošku nepromokavá přece jen je

Co je naopak k ničemu a jsou to opravdu vyhozené peníze, tak to je šusťákovka z tržnice. To je bunda, která není ani proti zimě ani proti děšti. Jakmile začne prště je okamžitě mokrá a nehřeje. Pokud neprší je v ní vedro. Na tržnici kupte maximálně triko

Co s sebou na víkendovou akci

Záleží dost na ročním období a taky jestli se jede pod stan nebo do budovy.

Společné
Spacák, hygiena, oblečení na spaní, oddílové triko, kroj, šátek, uzlovačka, zpěvník, turistické boty, tenisky, ručník, pláštěnka

Když jedeme do budovy
Přezůvky, oblečení dovnitř i ven.

Když jedeme pod stan
Karimatka, miska, hrnek, příbor (aspoň lžička), baterka, oblečení ven (může pršet a blbě se to suší, tak i něco navíc).